CARAVANEST MOTORHOMES & CARAVANS MAGAZINE
0 0

Magazín

FOR CARAVAN 2016

FOR CARAVAN 2016
Tři pavilony, tři dny: 7. ročník For Caravanu (15.4.-17.4.2016) otevřel své brány jako samostatná akce. Návštěvnost se neopírala o přidružené výstavy a mohlo se ukázat, jak to v ČR vypadá se zájmem o rekreační vozidla. Po celou dobu trvání veletrhu panoval ve výstavních prostorech čilý ruch, který potvrdil dlouhodobě stoupající zájem o karavaning v našich zeměpisných šířkách. Účast většiny velkých českých dealerů obytných vozů a karavanů, bohaté zastoupení prodejců doplňků a volnočasových potřeb – již tradiční menu připravené pro fanoušky svobodného cestování tentokrát na obrovské výstavní ploše. Modelů bylo k vidění opravdu velké množství, ale: Hymer opět chyběl :-(
Výstavy a veletrhy Celý článek

Nenechávejte své slzy doma

Nenechávejte své slzy doma
Profilovou kategorii tzv. „teardrop“ přívěsů, na evropském kontinentě poměrně řídce zabydlenou, je díky koncernové značce T@B dobré sledovat. Německý výrobce inovoval do sezóny 2016 všechny tři své modely, přičemž zásadní je zvětšení. Oproti předchozím rozměrům uváděná celková délka přibyla o 41 cm u T@B 320 RS a o 25 cm u T@B L 400 TD. Model T@B Offroad, který je pro letošní rok o něco větší než T@B 320 RS, bude mít v příští sezóně rozměry shodné. Aby se ale slzy jen nenatáhly, nechali je designeři u T@B také narůst do výšky. Uvnitř nyní naměříte od podlahy ke stropu 190 cm (320 RS a 320 RS Offroad), potažmo 198 cm (L 400 TD). Poměr délka/výška se nezměnil a slza si zachovává svůj specifický kompaktní tvar. Navíc je zřejmé, že se sem opět vejde vše potřebné a především: naprostá většina cestovatelů se nebude muset u vaření ve své slze krčit. 
Novinky - Karavany Celý článek

Německá A-class 2016: Knaus Sun i

Německá A-class 2016: Knaus Sun i
Knaus rozšiřuje svoji modelovou řadu plně integrovaných vozů: vlajková loď pro rok 2016 „Knaus Sun i“ je rozhodně nejzajímavější představenou novinkou od koncernu Knaus Tabbert. Sun i se stane spolehlivě největším knausovským modelem. Svoji délkou 8,8 m bude konkurovat vozům v kategorii a-class – luxusních integrovaných aut. Ta se v posledních letech na evropském kontinentě čím dál více zabydlují a Knaus chce být v tomto segmentu přítomen.
Novinky - Obytná auta Celý článek

Knaus Tabbert představil novinky pro rok 2016

Knaus Tabbert představil novinky pro rok 2016
Při tradičním uvádění modelů nadcházející sezóny před začátkem léta německý koncern Knauss Tabbert představil, co chystá nového u svých továrních značek: Knaus, Tabbert, Weinsberg a T@B. Čeká nás několik nových modelů i řada vylepšení a vychytávek, od kterých si výrobce slibuje posun v designu a funkčnosti. Vše bude v plném rozsahu k vidění na karavanistickém svátku koncem prázdnin v Düsseldorfu, ale první informace o připravovaných novinkách se v následujících dnech budete dovídat v našem magazínu Caravanest.
Aktuality Celý článek

FOR CARAVAN 2015

FOR CARAVAN 2015
Na pražském výstavišti PVA dnes začal 6. ročník výstavy obytných vozů a karavanů FOR CARAVAN, vedle podzimního veletrhu Caravaning Brno jedna ze dvou tuzemských oborových výstav. Pro zájemce bude celý nadcházející víkend otevřen pavilon 1 s téměř 50 vystavovateli – prodejci rekreačních vozů, karavanistického příslušenství nebo tematických časopisů. Souběžně probíhá v areálu PVA veletrh Forbikes, svým rozsahem dvakrát větší oproti karavanistické akci.
Výstavy a veletrhy Celý článek

Dvojnovinka Pössl a Globecar

Dvojnovinka Pössl a Globecar
Jednou z novinek na letošním veletrhu CMT ve Stuttgartu byl model řady D-Line s názvem Roadstar 600 L nebo, chcete-li, Globestar 600 L německého výrobce Pössl Freizeit und Sport. Roadstar 600 L je model značky Pössl, Globestar 600 L je varianta jezdící pod značkou Globecar. V obou případech se jedná o tutéž přestavbu Citroenu Jumper s turbodieselovým motorem o objemu 2,2 l a výkonu 81 kW (110 k).
Novinky - Obytná auta Celý článek

Podle konceptu Caravisio: nový Knaus Eurostar

Podle konceptu Caravisio: nový Knaus Eurostar
Čísla mluví jasně: počty karavanistů stoupají a otevírá se prostor pro nová řešení. Knaus Tabbert reaguje neotřelou, futuristicky laděnou novinkou, i když ne tak docela. Eurostar 650 ES jasně vychází z konceptu Caravisio, kterým výrobce rozpoutal zájem a diskuzi o budoucnost vývoje designu a technických inovací karavanů před více než jedním rokem. „Zájem veřejnosti, který jsme s tímto projektem zaznamenali, předčil naše nejvyšší očekávání“, říká Swen Dluzak ředitel oddělení marketingu za Knaus a Weinsberg. Nastal čas přejít od konceptu k sériové výrobě.
Novinky - Karavany Celý článek

Knaus Tabbert uvedl nový Knaus BoxLife

Knaus Tabbert uvedl nový Knaus BoxLife
Přední německý výrobce Knaus Tabbert na veletrhu CMT 2015 ve Stuttgartu uvedl svou novinku do profilové kategorie vestaveb (van conversion). Nový BoxLife nabízí 3 varianty půdorysu: 540, 600 a 630 a stejně jako jeho starší bratr BoxStar také zajímavou variabilitu interiéru ovšem v nižší cenové hladině. BoxLife je vestavbou do Fiatu Ducato - verze 540 a 600 jezdí ve dvoulitrovém Multijet 115 (85 kW/115 PS) o délkách 541 a 599 cm a největší 630 se svou délkou 636 cm potřebuje silnější 2,3 l Multijet 130 ( 96 kW/130 PS). 
Novinky - Obytná auta Celý článek

RV značky na českém a slovenském trhu 2015

RV značky na českém a slovenském trhu 2015
Čeští prodejci nových rekreačních vozidel nabízí na tuzemském trhu více než 60 různých značek vesměs evropských výrobců. Nejpočetněji je zastoupen náš západní soused, následovaný výrobci z Francie a Itálie. O přízeň zákazníků se ucházejí i značky ze Slovinska, Velké Británie, Španělska a Švédska. Zdá se, že o konkurenci není nouze. Nutno ovšem brát v potaz velké koncerny, které mají oproti menším sólo producentům v některých ohledech výhodnější pozici. K největším se řadí francouzští Trigano VDL - 21 různých značek a Pilote Groupe - 5 značek, dále němečtí Erwin Hymer Group - 9 značek a Knauss Tabbert - 6 značek. Například poslední jmenovaný ke konci března ukončuje výrobu vestaveb (B class, van conversion) značky Bavaria Camp.
Aktuality Celý článek

Caravanest - Motorhomes And Caravans Magazine

Caravanest - Motorhomes And Caravans Magazine
Nový internetový magazín o automobilovém průmyslu obytných vozů a karavanů. A nejen o něm. Také o světě rekreačních vozů na internetu, o užitečných internetových nástrojích pro cestovatele rekreačními vozy, o novinkách a trendech. Chcete se orientovat v možnostech, které obytné vozy a karavany mohou nabídnout? Vědět o výstavách a veletrzích? Umět si vybrat rekreační vůz, který vyhovuje přesně Vám? Potom jste tu správně. Vítejte na www.caravanest.cz .
Aktuality Celý článek