CARAVANEST MOTORHOMES & CARAVANS MAGAZINE
0 0

Nenechávejte své slzy doma

Jakub Š. |

Profilovou kategorii tzv. „teardrop“ přívěsů, na evropském kontinentě poměrně řídce zabydlenou, je díky koncernové značce T@B dobré sledovat. Německý výrobce inovoval do sezóny 2016 všechny tři své modely, přičemž zásadní je zvětšení. Oproti předchozím rozměrům uváděná celková délka přibyla o 41 cm u T@B 320 RS a o 25 cm u T@B L 400 TD. Model T@B Offroad, který je pro letošní rok o něco větší než T@B 320 RS, bude mít v příští sezóně rozměry shodné. Aby se ale slzy jen nenatáhly, nechali je designeři u T@B také narůst do výšky. Uvnitř nyní naměříte od podlahy ke stropu 190 cm (320 RS a 320 RS Offroad), potažmo 198 cm (L 400 TD). Poměr délka/výška se nezměnil a slza si zachovává svůj specifický kompaktní tvar. Navíc je zřejmé, že se sem opět vejde vše potřebné a především: naprostá většina cestovatelů se nebude muset u vaření ve své slze krčit. 

Nenechávejte své slzy doma Připravovaný T@B 320 Offroad | foto/autor: Knaus Tabbert

Teardrop přívěsy byly a stále jsou záležitostí stylu. Ano, i zde vítejte na území parádiček a designerských kousků. Pohled na exterierové provedení udělá radost nejen příznivcům této profilové kategorie. Vychutnejte si kulatá okénka, dveře zakončené půlobloukem nahoře, polepy, manipulační madla nebo kryt na nádrž s vodou a plynovou bombu. A k tomu všemu parádně vypiplané zadní partie s kulatými světly a profilováním – super.

Zadek modelu T@B 320 Offroad | foto/autor: Knaus Tabbert

Půdorysy zůstaly u všech tří modelů zachovány. 320 RS a 320 RS Offroad nabízí pohodlný jídelní kout přes celou zadní část vozu, který se rozkládá na lůžko. T@B L 400 TD má vzadu lůžko stálé, navíc koupelnu s toaletou. Kuchyň u menších modelů není standardně vybavena lednicí, volitelně ji pořídit lze a bude mít objem 60l. Stejně tak musí být dokoupeno topení. U většího modelu ovšem lednice (80l) i topení standardem jsou. Provedení interiéru nabízí výrobce u všech modelů v pěti variantách. Prodávat se začnou (v Německu) od října 2015. V srpnu jim bude předcházet verze Cult – lahůdka s červeným koženým čalouněním v americkém stylu postavená ještě na letošních vozech. Vše k vidění na autosalonu v Düsseldorfu.

Související modely

T@BT@B 320 RS

T@B 320 RS Mini caravan Teardrop camper trailer uvedeno 2016 detail

T@BT@B 320 RS OffRoad

T@B 320 RS OffRoad Mini caravan Teardrop camper trailer uvedeno 2016 detail