CARAVANEST MOTORHOMES & CARAVANS MAGAZINE
0 0

Německá A-class 2016: Knaus Sun i

Jakub Š. |

Knaus rozšiřuje svoji modelovou řadu plně integrovaných vozů: vlajková loď pro rok 2016 „Knaus Sun i“ je rozhodně nejzajímavější představenou novinkou od koncernu Knaus Tabbert. Sun i se stane spolehlivě největším knausovským modelem. Svoji délkou 8,8 m bude konkurovat vozům v kategorii a-class – luxusních integrovaných aut. Ta se v posledních letech na evropském kontinentě čím dál více zabydlují a Knaus chce být v tomto segmentu přítomen.

Německá A-class 2016: Knaus Sun i Knaus Sun i - pohled na zadní partie vozu | foto/autor: Knaus Tabbert

Vůz je postaven na základně Fiat Ducato se zvětšeným rámem AMC podepřeným vzadu dvěma osami standardně osazený motorem 2,3 l Multijet 130 (96 kW/130 PS), volitelně 3,0 Multijet 180 (130 kW/180 PS). Exteriér vozu s sebou nese designové prvky podobné úspěšnému kolegovi z řad karavanů „Eurostar“, konkrétně polepy a zadní zapuštěná světla. Pohled na zadní část vozu vypadá skutečně impozantně. Nejen světla, ale i celkové členění a prolis karoserie působí povedeným designovým dojmem. Nechybí ovšem ani technické vychytávky v americkém stylu: venkovní TV nebo reproduktory.

Knaus Sun i - interiér ložnice | foto/autor: Knaus Tabbert

Uvnitř vozu designeři vycházeli z polointegrovaného jmenovce (Sun Ti), podlahová úprava je další prvek převzatý z Eurostaru. Kuchyňská část vybavená tříhořákovým sporákem dává k dispozici 190 l v lednici. Nádrž na vodu má objem 200 l, odpadní potom 180 l. Sun i se začíná vyrábět ve dvou variantách půdorysu – 900 LEG s rozdělenými lůžky a 900 LX s dvoulůžkem. U prvního uvádí výrobce cenu 96 800 Euro, druhý je o 1000 Euro dražší. Variabilně lze volit z několika příplatkových paketů dodatečného příslušenství a dalších doplňkových položek. Technické podrobnosti a fotografie si můžete prohlédnout v sekci obytné vozy.

Související model

KnausSun i 900 LEG

Sun i 900 LEG A class Integral uvedeno 2016 detail

Související článek

Knaus Tabbert představil novinky pro rok 2016

Knaus Tabbert představil novinky pro rok 2016
Při tradičním uvádění modelů nadcházející sezóny před začátkem léta německý koncern Knauss Tabbert představil, co chystá nového u svých továrních značek: Knaus, Tabbert, Weinsberg a T@B. Čeká nás několik nových modelů i řada vylepšení a vychytávek, od kterých si výrobce slibuje posun v designu a funkčnosti. Vše bude v plném rozsahu k vidění na karavanistickém svátku koncem prázdnin v Düsseldorfu, ale první informace o připravovaných novinkách se v následujících dnech budete dovídat v našem magazínu Caravanest.
Aktuality Celý článek